2.0.10-RC1 Versiyonu Yayında - Symfony 5.1 Güncellemesi

En sonunda Beta sürümünden RC sürümüne geçiş yapabildik. Bu güncellemede neler yenilendi, hangi sistemler kapatıldı bunun ayrıntılarını paylaşacağım.

Merhaba değerli GreenCheap takipçileri, dün gece saatlerinde 2.0.10-RC1 sürümüne güncelleme yayınladım. Aslında bu güncelleme bir hafta önce hazırdı fakat betada testler yapmam gerekiyordu. Her ne kadar RC sürümde olsada henüz tam Stabil demek mümkün değil. Ancak RC sürüm Beta versiyonunun üstüdür ve artık dağıtıma hazır olduğu anlamına gelir. Uzun bir süre artık GreenCheap'de güncelleme almayacaksınız. Bunun sebebi ise; eklentilere ve temalara önem vermem gerekiyor.

GreenCheap PRO Tema

Kolay kişiselleştirebileceğiniz ve ucu açık bir tema sistemi üzerinde geliştirmeler yapıyorum. Ancak kapalı kaynakmı açık kaynakmı bu konuda çok kararsızım. GreenCheap'e olan destek ilk başlarda çok iyi devam ederken son zamanlarda ise sadece güncelleme peşinde koşan insanlara dönüştü.

2093 beta

Yukarıda gördüğünüz 91 rakamı bir önceki güncellemeyi alan projelerin sayısı, hal böyle olurken bir teşekkürü bile çok görmek insanı açıkcası üzüyor ve 'çalışmaların karşılığını alamayacağım' şeklinde düşünmeme sebep oluyor. Github'daki istatistikler özellikle daha üzücü, son 2 haftada 20 clone varken stars sayısı yerinde sayıyor. Tabiki bu hesaplamaları yapmak açık kaynak olan bir projeye çok ters bunun farkındayım. Fakat emeğin karşılığında bir teşekkür beklemek bence çok fazla bir istek değil.

Symfony 5.1

RC1 sürümünde ise Symfony'nin PHP sekizde de destek verdiği sürümü olan 5.1 güncellemesini aldık. Bu sürüm ile uzun bir süre çekirdek yapısını güncellemeden projeyi ilerletebileceğimiz anlamına geliyor. Fakat Symfony blogunu, castlerini ve twitter hesaplarını sürekli takip ediyorum. Eğer 5 versiyonlarında önemli bir güncelleme yayınlanırsa, GreenCheap hemen bu güncellemeyi size sağlayacak ve güncelleme planını zorunlu olarak öne çekecektir. Bunun haricinde 6 ay içinde önemli bir güncelleme almayacaksınız.

2.0.10-RC1 - 2020-09-13

Edit

  • Mobile menu
  • Symfony's packages version upgrade from 4.* to 5.1

{{ 'You must be logged in to post a comment.' | trans }} {{ 'Sign In' | trans }}

{{ 'Write Comment' | trans}}

{{ 'Reply to Comment' | trans}}

{{ 'Alt + Enter key saves your comment' | trans}}

Follow us on social media

We'll let you know about new announcements, publications and everything else on our social media accounts.

Contact us directly at support@greencheap.net

Greencheap logo

♥ GreenCheap is developed with love and caffeine.