GreenCheap Versiyon 3 Geliştirilmesi - Kaynak Dili

GreenCheap versiyon 3 ile birlikte yenilikler hakkında, bilgi alabileceğiniz kısa içerik.

Çekirdek

PHP 8'in yayınlanmasıyla birlikte, bizde aksiyon almaya karar verdik. Bir çok bağımlılığın güncellenmesi durumunda, GreenCheap çekirdek yapısında radikal güncellemeler gelecek. Bu durumda PHP 7 ve altı sürümlerinin hiç bir paketine destek sağlanmayacak. 2021 sonrasında GreenChep sadece PHP 8 desteği sunacaktır. Bağımlılıklar buna göre düzenlenecek.

Dashboard

Yeni yılda sizlere daha kolay bir arayüz ile karşılamayı hedefliyoruz. Belirli hataları da GreenCheapV3 ile tamamlayacağız.

Yardım

Son kullanıcının anlık yaşadığı sorunlara bir çözüm üretebilmek adına, Dashboard help butonuna yeni özellikler tanımlamayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, eğer sistem tarafından kullanıcı 500 hatası vb. bir mesaj alırsa, bu durumu eventler ile yakalayarak, Github issueda paylaşmak için sistem geliştiriyoruz. Aynı zamanda kullanıcının anlam getiremediği ve bildirmek istediği feedback yada diğer sebeplerden dolayı, bu butonu interaktif bir şekilde açıkta tutmaya karar verdik. Bize bildirmek istediği problemi, bulunduğu sayfada hızlı bir şekilde bot yardımı ile bildirebilecektir.

 Kaynak Dili

GreenCheap resmi web sitesi ve dokümantasyon dahil tüm Türkçe metinleri, İngilizceye çevirmeye karar verdik. Bu süreç 2021 de gerçekleştirilecek ve bir daha Türkçe dokümantasyon yayınlanmayacaktır.

 Eklentilere Önem Verilmesi

Beklenen hedefleri gerçekleştiremiyoruz ve bu durumda son kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayamadığımız için topluluğu yükseltemediğimizin farkına vardık. Kullanıcının ihtiyacı olan tüm eklentileri hızlı bir şekilde geliştirerek yayına alacağız.

GreenCheap V2den V3'e Geçiş

Bu süreçte biraz sancılar çekebileceğimizi düşünüyoruz. Bir kaç bağımlılığın PHP 8'de yaptığı radikal değişiklikler, PHP 7.4 sürümünde çalışmasına engel olabilmekte. Bu durumda yeni sürüme geçiş esnasında olası çakışmaları ön görebiliyoruz, fakat bu durumu stabil bir şekilde atlatabilecek bir yapı henüz oluşturamadık. Bu durumda manuel güncelleme yada ekstra bir migration paketi sunmamız gerekebilir. Ancak bu konu, ilerleyen süreçte farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir.

{{ 'You must be logged in to post a comment.' | trans }} {{ 'Sign In' | trans }}

{{ 'Write Comment' | trans}}

{{ 'Reply to Comment' | trans}}

{{ 'Alt + Enter key saves your comment' | trans}}

Follow us on social media

We'll let you know about new announcements, publications and everything else on our social media accounts.

Contact us directly at support@greencheap.net

Greencheap logo

♥ GreenCheap is developed with love and caffeine.