Safari Tarayıcı - Marketplace - Seo Eklentisi

2.0.8.9 versiyonunu geride bırakırken, Alpha'dan çıkış yapmaya neredeyse hazır durumdayız. Yeni bir versiyonda sizleri neler bekliyor. Bugün bunları konu alacağız.

Safari Tarayıcı

Bildiğiniz gibi konseptimizde 2020 teknolojilerini kullanmak yer alıyor. Fakat bazı durumlarda güncellemeleri takip etmekde zorluk çekiyorum. Buna örnek Safari tarayıcısında yaşadığımız, garip hataları örnek verebiliriz. Safari tarayıcısını kullanmayı çok seviyorum, fakat Apple geliştiricileri, Safariye gerçek bir destek vermemek için yıllardır direniyorlar. Bu konuda bende nasibimi alarak. Bazı Http istek protokollerinde hatalar keşfettim. Bunun önüne geçmek istiyorum, ancak zaman kaybı olması açısından biraz beklemeye aldım. Çünkü henüz Alpha versiyonunda tüm testleri yapabilmiş değilim. Eğer hemen Safari için bir aksiyon alırsam, Beta yada RC versiyonlarındada aynı kontrolleri yapmak durumunda kalacağım. Bu yüzden Alpha'nın son aşamasında belki bunu birlikte çözebiliriz. Bu süreç tamamlanana kadar Safari kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

 Belirlenen hatalar

  • Editör'ün sağlıklı çalışmaması.
  • GreenCheap sunucusu ile sağlıklı veri alışverişi yapamaması (Sistem güncellemesi)

MarketPlace

GreenCheap kullanıcılarının en çok ihtiyacı olan şeyin aslında Marketplace eklentisi olduğunu biliyorum. Hızlı ve basit bir şekilde sistemlerine eklentiler&temalar kurmayı istiyorsunuz. Bu yüzden Alpha versiyonunda bu konuyu ele almak istedim. Normalde RC sürümünün ortalarında geliştirmeyi hedeflediğim bu paketi hızlı bir şekilde ele alıyorum. Detaylar geliştirildikçe sizinle paylaşılacak.

SEO

Wordpress de çok fazla tercih edilen Yoast SEO eklentisine benzer resmi paket olacak bir eklenti geliştiriyorum. Bu eklenti aslında hazır, fakat daha farklı toollara ihtiyacı olacak. Bu konuda şimdilik beklemeyi düşünüyorum. Çünkü SEO tarafında pek başarılı değilim. Bu konuda toplulukdan destek bekliyorum. Şuanki SEO eklentisi GreenCheap kullanıcılarını belli başlı bir şekilde idare edecektir. Tamamen kurallara uygun şekilde geliştirildi.

  • Tüm modüllerde SEO yapabilirsiniz.
  • Sayfalar, Dokümantasyon ve Blog için sitemap.xml bağlantısını kullanabilirsiniz. Kendi modülünüz için eğer bir sitemap geliştirmek istiyorsanız. Bunun içinde bir Servis oluşturuldu.
  • Eklenti yönetim panelinde, robots.txt doyasını düzenleyebilirsiniz.

GreenCheap Seo Extension proje sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

{{ 'You must be logged in to post a comment.' | trans }} {{ 'Sign In' | trans }}

{{ 'Write Comment' | trans}}

{{ 'Reply to Comment' | trans}}

{{ 'Alt + Enter key saves your comment' | trans}}

Follow us on social media

We'll let you know about new announcements, publications and everything else on our social media accounts.

Contact us directly at support@greencheap.net

Greencheap logo

♥ GreenCheap is developed with love and caffeine.